Wydarzenia

Uczta Qulinarna – wołowina z Sokołowa i L’art. De La Cuisine Martell 2015

Uczta  Qulinarna – wołowina z Sokołowa i  L’art. De La Cuisine Martell 2015

Malarze smaku i dzieła sztuki malowane na talerzu. Setki gości, najlepsi z najlepszych polskich szefów kuchni, adepci sztuki kulinarnej, wyzwania z Ucztą Qulinarna – wołowiną z Sokołowa w roli głównej, profesjonalne jury, zacięta rywalizacja i prestiżowa nagroda.

13. Edycja L’art De La Cuisine Martell 2015 w Hotelu Zamek Ryn za nami.

W tym roku tematem przewodnim prestiżowego konkursu dla najmłodszych kucharzy była wołowina kulinarna. Uczestnicy mieli do wyboru trzy rodzaje mięsa - bavette, krzyżową i rostbef. Wybierali jeden i mieli za zadanie zaskoczyć jury smakiem, propozycją podania, kreatywnością.

Wołowiny z Sokołowa mogli też spróbować a nawet spróbować usmażyć goście, którzy przez cały dzień tłumnie gromadzili się na Zamku Ryn. Obok stanowisk konkursowych, odwiedzający Martella uczniowie szkół gastronomicznych, dziennikarze i okoliczni mieszkańcy smażyli steki razem z Dominikiem Moskalenko, szef kuchni uczył jak prawidłowo kroić mięso wołowe, edukował z jakich części przyrządzać konkretne potrawy, proponował dodatki np. zdradził jak przyrządzić pyszny i idealny do steków sos holenderski. Autorytet kulinarny – Adam Chrząstowski opowiadał natomiast o walorach mięsa wołowego, sposobach wykorzystania elementów a także o zaletach polskiej wołowiny.

Dodatkowo odwiedzający Zamek Ryn mogli zapoznać się z innymi asortymentami SOKOŁOWA, m.in. linią Per Gusto, Kabanosami GOLD, snacami, salamitkami.

Zwycięzcy otrzymali nagrody, m.in. szkolenie w zakładzie SOKOŁOWA w Kole specjalizującym się w produkcji wołowiny oraz vochery na produkty marki Uczta Qulinarna – wołowina z Sokołowa.

I miejsce Jakub Walczak i Tomasza Zderenka – restauracja Enjoy Platinium Palace Residence Poznań. Para kucharzy ciągu 60 minut stworzyli zwycięskie danie składające się z rostbefu wędzonego w towarzystwie szpiku wołowego z konfiturą z cebuli oraz sosem z czerwonego wina.

II Miejsce: - Filip Stępień i Dawid Ślęczka, Hotel Galaxy Restauracja Andromeda - Kraków

III Miejsce: - Daniel Olas i Dawid Szkudlarek, Hotel Zdrojowy PRO VITA i Folwark Folińscy – Kołobrzeg