Wydarzenia

„Mięsa i wędliny w diecie cukrzycowej” - SOKOŁÓW dla chorych na cukrzycę

„Mięsa i wędliny w diecie cukrzycowej” -  SOKOŁÓW dla chorych na cukrzycę  SOKOŁÓW S.A. włączył się  w akcję społeczną wspomagającą świadomość dotyczącą tej choroby a zainicjowaną przez  Koalicję na Rzecz Walki z Cukrzycą. Działania edukacyjne skierowane będą przede wszystkim do samych chorych, którzy często nie stosują właściwej diety, co w ich przypadku jest w zasadzie podstawą normalnego funkcjonowania.  W Polsce na cukrzycę choruje już ponad 3 miliony osób. To pierwsza niezakaźna choroba, którą Światowa Organizacja Zdrowia uznała za epidemię XXI wieku. 
W ramach projektu cukrzycy będą dostawali propozycje sięgania po nowe produkty i potrawy, będą też namawiani do zmiany nawyków żywieniowych. W SOKOŁOWIE razem ze specjalistami z koalicji będziemy tworzyć „Menu dla diabetyka”. Zaczęliśmy od edukacji na temat „Mięsa i wędlin w diecie cukrzycowej” –opracowaliśmy mini poradnik dla osób z cukrzycą i wybraliśmy z naszych propozycji i przepisów na danie główne  te, które mogą pojawić się w diecie cukrzycowej. Pod adresem www.menudladiabetyka.pl można już zobaczyć pierwsze efekty polecane przepisy.  
Akcję zainaugurowało spotkanie prasowe, na którym odbył się panel dyskusyjny na temat cukrzycy. Swoją wiedzą i spostrzeżeniami na temat cukrzycy podzielili się Agnieszka Piskała, dietetyk, Beata Stepanow, edukator i prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej, Agata Michalak, redaktor naczelna magazynu KUKBUK, oraz Antoni Gibowicz, przedstawiciel firmy „SOKOŁÓW”. Spotkanie poprowadził Paweł Loroch, który uczynił temat cukrzycy zjadliwym. Dawid Gaboriaud zaś, który we własnej osobie poprowadził warsztaty kulinarne, wyczarował smaczne potrawy odpowiednie dla diabetyków. 
Misją firmy SOKOŁÓW” S.A. jest dostosowywanie się do oczekiwań konsumenta. Cukrzycy to ogromna grupa odbiorów naszych produktów. Nasze ostatnie linie produktowe jak „Uczta Qulinarna- wołowina z Sokołowa” była opracowywana już z uwzględnieniem konsumenta Diabetyka - podkreślał podczas śniadania prasowego dr Antoni Gibowicz – pełnomocnik Zarządu „SOKOŁÓW” S.A. ds. Systemu Zarządzania Jakością.  „ 
Celem akcji "Menu dla diabetyka" jest zapoczątkowanie większej dyskusji na temat profilaktyki cukrzycy i dostosowania produktów i potraw do osób chorujących na cukrzycę.